Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları ve Tarihçesi

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı, farklı televizyon kanallarında yayınlanmış ve şu anda ATV ekranlarında yayın hayatına devam eden bir bilgi yarışmasıdır. Yayınlandığı her kanalda ve her tarihte ekranların sevilen yüzü olmayı başaran Kim Milyoner Olmak İster programı, uzun yayın hayatında birçok sunucusuyla beraber sevenleri karşısına çıktı

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı, farklı televizyon kanallarında yayınlanmış ve şu anda ATV ekranlarında yayın hayatına devam eden bir bilgi yarışmasıdır. Yayınlandığı her kanalda ve her tarihte ekranların sevilen yüzü olmayı başaran Kim Milyoner Olmak İster programı, uzun yayın hayatında birçok sunucusuyla beraber sevenleri karşısına çıktı.

Kim Milyoner Olmak İster Logo
Kim Milyoner Olmak İster Logo

    Televizyon ekranlarında yayınlanmaya başladığı ilk günlerden itibaren hem sunucularıyla, hem yarışmacılarıyla hem de izleyicileriyle bir bütün haline gelen Kim Milyoner Olmak İster programı, sadece Türkiye’nin değil ayrıca tüm Dünya’nın en çok kazandıran yarışma programlarından biridir. Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı, yarışmacılarını genel kültürü ve bilgileriyle yarıştırdığı için diğer yarışmaların tersine her kesimden ve her yaş grubundan insana hitap ediyor. Bu durum, genel seyirci kitlesinin pozitif oranda artışını sağlıyor ve yaş, cinsiyet, ırk vb. fark etmeksizin her kesimden insanı izleyicileri arasına dahil ediyor.

Her yıl binlerce insanın başvurup kendisini ve genel kültürünü değerlendirirken aynı zamanda hayallerini gerçekleştirebilecek büyük ödüller de kazandıran bu yarışma programına siz de katılmak ve başvurmak isterseniz buradan nasıl başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yarışmaya başvurmaya karar verdiyseniz ancak yarışma kuralları ve yarışmanın jokerleri hakkında bilgilere sahip olmak istiyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Kim Milyoner Olmak İster yarışma kuralları, Kim Milyoner Olmak İster jokerleri, Kim Milyoner Olmak İster soru süreleri ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

KİM MİLYONER OLMAK İSTER YARIŞMASI TARİHÇESİ

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı ekranların sevilen yüzü olmasının sırrını uzun yıllardır televizyon ekranlarında olmasına borçlu denilebilir. Ayrıca uzun yayın hayatına eşlik eden sunucuları ve yarışmacılarının samimi olması ve izleyenlere kendinden hissettirmesi, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının televizyon ekranlarında sevilen programlardan biri olmasında etkili oldu.

Ayrıca yarışma programın günümüz şartlarına uyum sağlaması ve geçmiş yıllardan itibaren yayınlanmasına rağmen çağın gerisinde kalmayıp kendini güncel tutması, ekranlarda kendisini eskitmesini önledi.

Kim Milyoner Olmak İster yarışması, ilk yayın hayatına girdiğinde bu isme sahip değildi. Değişen para birimi ve yurt dışındaki diğer benzer formattaki yarışma programlarına göre yarışma içerini olduğu gibi ismini de güncelledi. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının yayın hayatına girdiği yıldan itibaren gösterdiği isim değişikliğini ve Kim Milyoner Olmak İster tarihçesine sırasıyla takip edelim;

1. Kim 500 Milyar İster?

Kim Milyoner Olmak İster yarışması yayın hayatına ilk olarak ‘Kim 500 Milyar İster’ adıyla SHOW TV ekranlarında başladı. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ‘Who Wants To Be a Millionaireyarışmasının uyarlaması olarak ülkemizde yayınlanmaya başladı. Sunucusu ünlü oyuncu ve sunucu Kenan Işık, uzun yıllar boyunca koltuğunda oturacağı yarışma programına ‘Kim 500 Milyar İster’ adı altında başladı. 2000 yılında yayın hayatına ‘Kim 500 Milyar İster’ adıyla başlayan ve daha sonraki isimleriyle Kim Milyoner Olmak İster adını alacak yarışma programı, Türk Lirasının 6 adet sıfır atılmadan önceki döneminde yayın hayatına girdiğinden bu isimle piyasaya çıktı. Sunucu koltuğuna uzun yıllardır bu koltukta oturacak Kenan Işık getirildi.

Yarışmanın Ödülü

Yarışmanın ödülü de uyarlandığı ‘Who Wants To Be a Millionaire’ programının aksine, farklılık gösteren döviz kuru ve Türk Lirasındaki 6 adet sıfır nedeniyle 1 Milyon değil, ödül 500 Milyar’dı. 1 Milyon’un Türk Lirasındaki 6 sıfır nedeniyle pek değerli olmadığı için değişen formatla beraber ödülü Türkiye şartlarına uydurarak 500 Milyar yapıldı. Dolayısıyla Amerika’daki yarışmanın ismi olan ‘Kim Milyoner Olmak İster’ adı yerine, buradaki yarışmanın ödülü olan 500 Milyar isme dahil edilerek Kim 500 Milyar İster yapıldı.

2. Kim 500 Bin İster?

Kim 500 Bin İster
Kim 500 Bin İster

Kim 500 Milyar İster yarışması, ülke gündeminin değişen şartlarına da uyum sağladı. Türk Lirasından 6 adet sıfırın atılıp 1 Milyon Liranın Yeni 1 Türk Lirasına denk olması olayından sonra bu durum, yarışmanın ismine ve ödülüne de doğrudan etki yaptı.

2005 yılında Değişen Türk Lirası Kanunu’na göre eski ismi Kim 500 Milyar İster olan yarışmanın ismi değişerek Kim 500 Bin İster oldu. Yarışmanın sunuculuğunu, eski adıyla Kim 500 Milyar İster olan yarışmanın da sunucusu olan Kenan Işık tarafından devam ettirildi. Değişen Türk Lirası sadece yarışmanın ismine değil, aynı zamanda ödülüne de etki etti.

Yarışmanın Ödülü

Türk Lirasından 6 adet sıfır atıldıktan sonra yarışmanın ismi gibi ödülü de değişmek zorunda kaldı. Yarışmanın ismi Kim 500 Bin İster olunca, yarışmanın yeni ödülü de 500 Bin YTL oldu. Bu durum yarışmanın neden ekranlarda kendini eskitmediği konusuna da açıklık getiriyor. Ülkenin değişen şartlarına ve gündemine göre kendi formatını uyumlu hale getiriyor.

Kim 1 Milyon İster?

Kim 1 Milyon İster?
Kim 1 Milyon İster?

Program, Kim 500 Bin İster yarışması adıyla çok fazla yayın dünyasına yer almadı. Dünya’nın diğer ülkelerinde büyük ödülün 1 milyon olması ve yarışmaların adının ‘Who Wants To Be a Millionaire’ olması nedeniyle Türkiye’deki uyarlaması olan Kim 500 Bin İster yarışmasının adı da diğer ülkelerdekine uyarlanarak Kim 1 Milyon İster? yapıldı. Sunucu koltuğunda ise yarışmanın ilk yıllarından itibaren sunuculuk görevini yerine getiren Kenan Işık bulunmaya devam etti. Ancak Show TV ekranlarında yayın hayatına başlayan ve uzun yıllar Show TV ekranlarında yayınlanan Kim 500 Milyar İster, Kim 500 Bin İster programlarının aksine yayın hayatına yeni ismi olan Kim 1 Milyon İster ile birlikte Star TV ekranlarında devam etti.

Yarışmanın Ödülü

Yarışmanın adının Kim 1 Milyon İster olarak değişmesinden sonra yarışmanın adı da ismine uygun olarak değiştirildi. Eski yarışmanın ödülü olan 500 milyar, değişen kanunla ilk olarak 500 bin YTL’ye çevrildi. Daha sonra yarışmanın adının ve ödülünün diğer ülkelerdeki yarışmalara benzer olması istendi ve yeni ödül 1 milyon TL olarak değiştirildi.

Kim Milyoner Olmak İster?

Kim Milyoner Olmak İster
Kim Milyoner Olmak İster

Diğer ülkelerdeki yarışma adı olan ‘Who Wants To Be a Millionaire’ programının tam Türkçe karşılığı ‘Kim Milyoner Olmak İster’ olarak geçiyordu. Bu nedenle yarışmanın eski ismi olan ‘Kim 1 Milyon TL İster’ yarışması ismi değiştirilerek Kim Milyoner Olmak İster haline getirildi. 2011 yılında Kim Milyoner Olmak İster adını alan yarışma, ilk yayın hayatına girdiği yıldan beri sunuculuk görevini yapan Kenan Işık ile seyircileriyle buluşmaya devam etti.  Kim 1 Milyon İster yarışması Star TV ekranlarında yayınlanırken, ismi değişerek Kim Milyoner Olmak İster olarak yayın hayatına devam eden yarışma ATV ekranlarında yayınlanmasına devam etti.

Kim Milyoner Olmak İster Who Wants To Be A Millionaire
Kim Milyoner Olmak İster Who Wants To Be A Millionaire

Yarışmanın Ödülü

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı, sunucusu Kenan Işık ile birlikte tüm Türkiye’ye milyonlarca Türk Lirası dağıttı. 2011 yılına kadar değişen program isimleri ve ödüllerine kadar hiç kimse büyük ödülü kazanamadı. Yarışmanın ismi değişmeden önce Kim 1 Milyon TL ister olan yarışma adı daha sonra Kim Milyoner Olmak İster olduktan sonra yarışmanın ödülü 1 Milyon TL olarak devam etti.

Yarışmanın 2000 yılından 2011 yılına kadar olan sürecinde isim ve ödül değişiklikleri yaşayan Kim Milyoner Olmak İster yarışması, 2011 yılından bu yana Kim Milyoner Olmak İster adıyla yayın hayatına hala devam etmektedir. Yarışmanın geçirdiği isim ve ödül değişiklikleri, izleyenleri tarafından güncele uygunluğu nedeniyle sevilmeye devam etti. Uzun yıllardır yarışmacılarına bilgileri ve genel kültürleri sayesinde para kazandırırken eğlendirmeye devam eden Kim Milyoner Olmak İster programı, yayın hayatına ATV ekranlarında devam etmektedir.

Yarışmanın diğer ülkelerdeki adı ve yayınlandığı ülke listesi:

ÜlkeYarışmanın Adı
Almanya“Wer wird Millionär?”
Arnavutluk – Kosova“Kush do të bëhet Milioner?”
Avustralya“Who Wants To Be A Millionaire? Hot Seat”
Azerbaycan‘’Milyonçu’’
Finlandiya“Haluatko miljonääriksi?”
Fransa“Qui veut gagner des millions?”
Hindistan“Kaun Banega Crorepati?”
İtalya“Chi vuol essere milionario?”
Hırvatistan“Tko želi biti miljunaš?”
Hollanda“BankGiro Miljonairs”
Avusturya“Die Millionenshow”
Polonya“Milionerzy”
Portekiz“Quem Quer Ser Millionário?”
Rusya“Кто хочет стать миллионером?”
İsviçreWer wird Millionär?”
Sırbistan“Želite li da postanete Milioner?”
Güney Afrika‘’Who Wants To Be a Millionaire’’
Amerika Birleşik Devletleri‘’Who Wants To Be a Millionaire’’
Vietnam“Ai Là Triệu Phu?”
İngiltere‘’Who Wants To Be a Millionaire’’

Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları

Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları
Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları

Kim Milyoner Olmak İster yarışması 2000 yılından 2011 yılına kadar farklı isimlerle ekranlarda yayınlandı. 2011 Yılında ise şu anki ismi olan Kim Milyoner Olmak İster adını aldı. Kim Milyoner Olmak İster adını aldığı 2011 yılından itibaren ise yayın hayatına hala ATV ekranlarında devam etmektedir.

Uzun yıllardır yayın hayatına devam etmesinden kaynaklı olarak Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını birçok farklı isim sundu. Yarışmanın en bilindik ismi ve yarışmayla bir bütün olmuş olan Kenan Işık, çok uzun yıllar boyunca yarışmada sunuculuk yaptı.

Ancak Kenan Işık’ın 2014 yılında geçirdiği kaza sonucu girdiği koma nedeniyle, sanat dünyasından birçok isim Kenan Işık’ın sunucu koltuğuna geçerek ünlü sunucunun eksikliğini hissettirmedi.

Kenan Işık (2000-2006)

Kenan Işık Kim 500 Milyar İster
Kenan Işık Kim 500 Milyar İster

Kim Milyoner Olmak İster yarışma programı, yayın hayatına başladığı 2000 yılında Show TV ekranlarına Kenan Işık sunuculuğunda merhaba demişti. Kenan Işık, yarışmanın değişen formatlarında da sunuculuk koltuğunda yerini korudu. Kim 500 Milyar İster, Kim 500 Bin TL ister gibi değişen yarışma isimleri ve yarışma ödülleri olsa da, sunucu koltuğunda hep Kenan Işık vardı.

Kenan Işık 2000 yılından itibaren 2006 yılına kadar yarışmanın sunucu koltuğunda yer aldı. Show TV ekranlarının sevilen programı Kim Milyoner Olmak İster yarışması Kenan Işık ve onun sunuculuğu ile özdeşleşti. 2006 yılında ise yerine sanat dünyasına çok tanıdık bir isim geldi.

Haluk Bilginer (2006)

Haluk Bilginer Kim Milyoner Olmak İster
Haluk Bilginer Kim Milyoner Olmak İster

Dünya’da ülkemizi gururla temsil eden ve 47. Uluslararası Emmy Ödülü kazananı Haluk Bilginer’in Kim Milyoner Olmak İster yarışması tecrübesi çok fazla duyulmamıştır çünkü Show TV ekranlarına çok fazla sunuculuk yapmadı. Sadece birkaç bölüm Kim Milyoner Olmak İster yarışması sunucu koltuğunda oturan ünlü oyuncu, sunucu ve seslendirme sanatçısı Haluk Bilginer, sunuculuk koltuğunu kendisinden devraldığı Kenan Işık’a geri devretti. Show TV ekranlarında Kenan Işık ve Haluk Bilginer isimleri tarafından yapılan sunuculuk görevi Kim 500 Milyar İster ve Kim 500 Bin İster yarışmalarında yerine getirildi.

Daha sonra 2006 yılında yarışmanın ismi değişip Kim 1 Milyon TL ister adını aldıktan sonra yarışma artık Show TV ekranlarında yayınlanmadı. Haluk Bilginer’in sunuculuğunu kısa bir süre yaptığı ve yerini Kenan Işık’a bıraktığı yarışma, yeni ismi ve yeni sunucusuyla beraber yeni kanalına taşındı. Sunucu koltuğuna Haluk Bilginer’in yerine tekrar eski sunucusu Kenan Işık’ı getiren yarışma, yeni kanalı Star TV’de 2006 yılından itibaren yayın hayatına devam etti.

Kenan Işık (2006-2014)

Kim Milyoner Olmak İster Kenan Işık
Kim Milyoner Olmak İster Kenan Işık

2006 yılında Haluk Bilginer’in yerine Kenan Işık’ın gelmesiyle ve yeni kanal Star TV’ye geçmesiyle yayın hayatına devam eden o zamanki adıyla Kim 1 Milyon İster yarışması 2011 yılına kadar Kenan Işık sunuculuğunda yayın hayatına devam etti. 2011 yılında ismi Kim 1 Milyon İster olan yarışmanın adı Kim Milyoner Olmak İster olarak değiştirildi. Yarışmanın 2011 yılında değişen tek şeyi adı değil, bununla beraber yarışma programının yayınlandığı kanal da değişti. 2006 yılından 2011 yılına kadar Star TV ekranlarında yayınlanan program, 2011 yılında ATV ekranlarında yayınlanmaya başladı.

ATV ekranlarında yayınlanmaya başlayan programda ise sunucu koltuğunda yine Kenan Işık yer aldı. Kenan Işık çok uzun yıllardır koltuğunda oturduğu sunuculuk koltuğunu 2014 yılında mecburi olarak bırakmak zorunda kaldı.

2014 yılında saunaya giren Kenan Işık, sauna sonrasında fenalaşarak dengesini kaybetti ve kafasını yere çarptı. Kafasını çarpmasının etkisiyle beyin kanaması geçiren Kenan Işık, acil olarak hastaneye kaldırıldı ve ameliyata alındı. O günden bu yana komada olan Kenan Işık şu anda tedavisine evinde devam edilmektedir.

Kenan Işık’ın komaya girmesi, Kim Milyoner Olmak İster yarışması ve Türkiye gündemi için büyük bir şok etkisi yarattı. Kim Milyoner Olmak İster programı ile özdeşleşmiş olan Kenan Işık’ın komaya girmesi, kendi sevenleri gibi yarışma severler için de acı etkisi yarattı.

Sunucu Kenan Işık’ın komadaki durumu belirsizliğini korurken, onun yerine geçici süreliğine sanat dünyasından diğer dostları yer aldı. Kenan Işık’a moral olmak için sunucu koltuğuna geçen birçok ünlü isim, Kenan Işık’ın durumu netleşene kadar programda sunuculuk yaptılar.

Kenan Işık Yerine Geçici Sunucular

Kenan Işık’ın şok bir olay sonucu geçirdiği rahatsızlık ve komaya girmesi, kendisi için endişelenen sanatçı dostlarının onun yerini olarak moral vermesini de peşinde getirdi. Sanat dünyasından birçok isim, ünlü sunucu Kenan Işık’ın koltuğuna oturdu ve yarışmaya sunuculuk yaptı.

Kenan Işık’ın spor salonunda düşerek komaya girmesinden sonra ilk olarak yerine ‘Rıza Baba’ olarak tanıdığımız Zafer Ergin geçti. Arka Sokaklar dizisinden Rıza Baba lakabı ile tanıdığımız ünlü oyuncu Zafer Ergin, Kenan Işık’ın komaya girmesi sonrası Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğuna geçerek Kenan Işık’a moral oldu.

Zafer Ergin Kim Milyoner Olmak İster
Zafer Ergin Kim Milyoner Olmak İster

Zafer Ergin’in sunuculuk yaptığı programda Kenan Işık’a da bir jest yapıldı. Yarışmanın sesli soru bölümünde Kenan Işık’ın ‘’Bekle beni.. En güçlü halimle döneceğim, bekle beni..’’ dediği ses kaydı yarışmacıya soruldu ve Kenan Işık’ın komadan dönmesine gönderme yapıldı. Sunucu Zafer Ergin, sorudan sonra Kenan Işık’ı tüm Türkiye adına andı.

Zafer Ergin’in Kenan Işık yerine geçerek sunuculuk görevini uzun süre yerine getireceği düşünülse de her program sanat dünyasından farklı bir ismin sunuculuk yapacağı anlaşıldı.

Sanat camiasından birçok isim her hafta programda yer aldı. Zafer Ergin’den sonra televizyon ekranlarından tanıdığımız ünlüler, Kenan Işık’a moral vermek için sunucu koltuğuna geçtiler. Zafer Ergin, Halil Ergün, Selçuk Yöntem, Sinan Çetin, Haluk Bilginer, İlber Ortaylı, Tamer Karadağlı, Ali Sunal, Eser Yenenler, Fuat Güner, Özkan Uğur, Berna Laçin, Acun Ilıcalı, Kenan İmirzalıoğlu, Yılmaz Erdoğan, Engin Altan Düzyatan, Ozan Güven gibi isimler geçici olarak Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını sundu.

İlber Ortaylı Kim Milyoner Olmak İster
İlber Ortaylı Kim Milyoner Olmak İster

Kim Milyoner Olmak İster 370. Bölümden sonra Kim Milyoner Olmak İster sunucuları artık değişmedi. Yaklaşık 30 bölüm boyunca Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğuna sanat dünyasından değişik isimler otursa da 370. Bölümden sonra kalıcı olarak ünlü oyuncu ve sunucu Selçuk Yöntem ile anlaşıldı. Böylece uzun yıllardır Kim Milyoner Olmak İster sunuculuğu görevini yapan Kenan Işık, sunuculuk koltuğunu Selçuk Yöntem’e devretmiş oldu.

Selçuk Yöntem (2014-2017)

Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak İster
Selçuk Yöntem Kim Milyoner Olmak İster

Eski sunucusu Kenan Işık’ın spor salonunda düştükten sonra kafasını yere vurup komaya girmesiyle sunucu koltuğuna sanat dünyasından birçok isim gelmişti. Kim Milyoner Olmak İster sunucuları sürekli değişiyordu ancak artık kalıcı olarak Selçuk Yöntem ile anlaşılmıştı.

Kenan Işık ve onun sanatçı dostlarından Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğunu 2014 yılında devralan Selçuk Yöntem, 2017 yılına kadar başarılı bir şekilde yarışmanın sunuculuğunu yaptı. Selçuk Yöntem’in sunuculuğunu yaptığı yarışma programında 1 Milyon TL’lik soruyu bilebilen yarışmacı çıkmadı.

Selçuk Yöntem, 2017 yılında Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğundan ayrıldı. Yöntem, yerini Suskunlar dizisinden tanınmış ünlü oyuncu ve sunucu Murat Yıldırım’a devretti. Böylelikle Kenan Işık’tan koltuğu alan Selçuk Yöntem, arkasında birçok anıyla Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına veda etti.

Murat Yıldırım (2017-2019)

Murat Yıldırım Kim Milyoner Olmak İster
Murat Yıldırım Kim Milyoner Olmak İster

Kenan Işık’ın geçirdiği rahatsızlık sonucu komaya girmesiyle Kim Milyoner Olmak İster sunucusu olan Selçuk Yöntem’den bayrağı ünlü oyuncu Murat Yıldırım devraldı.

Suskunlar ve Asi dizilerinden tanıdığımız ünlü oyuncu ve sunucu Murat Yıldırım’ın Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğuna gelmesiyle beraber yarışmada birçok değişiklik yaşandı. Yarışmanın stüdyosunun ve ana tema renklerinin değişmesiyle yeni bir dönem başlamış oldu. Kim Milyoner Olmak İster yarışması yeni sunucusu Murat Yıldırım ile yeni bir döneme de giriş yaptı.

Yeni sunucu Murat Yıldırım’ın eşliğinde ve yeni stüdyoyla ATV ekranlarında yayın hayatına devam eden program, Yıldırım’ın 2 yıl başarılı sunuculuğu ile devam etti. 2019 yılında Murat Yıldırım, Show TV ekranlarında yayınlanacak yeni projesi ‘RAMO’ ile çekimleri olacağı için Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğunu devretmek zorunda kaldı. Yıldırım, sunucu koltuğunu ünlü model, oyuncu ve sunucu Kenan İmirzalıoğlu’na devretti.

Kenan İmirzalıoğlu (2019-)

Kenan İmirzalıoğlu Kim Milyoner Olmak İster
Kenan İmirzalıoğlu Kim Milyoner Olmak İster

Ezel ve Deli Yürek dizilerinden tanıdığımız ünlü oyuncu, manken ve sunucu Kenan İmirzalıoğlu 2019 yılında Kim Milyoner Olmak İster sunucu koltuğunu Murat Yıldırım’dan devraldı. Ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu böylece ilk kez bir sunuculuk görevini üstlenmiş oldu.

2019 yılından bu yana hala ATV ekranlarında Kim Milyoner Olmak İster sunuculuğu yapan Kenan İmirzalıoğlu, Kenan Işık, Selçuk Yöntem ve Murat Yıldırım’dan aldığı görevi başarıyla yerine getirmektedir.

Ayrıca Kim Milyoner Olmak İster sunucusu Kenan İmirzalıoğlu, yarışma tarihinde bir ilke de şahit olmuş oldu. Kim Milyoner Olmak İster tarihinde ilk kez bir yarışmacı büyük ödül olan 1 Milyon TL’yi kazanabildi. Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu’nun yaptığı programda yarışmacı Arda Ayten, 1 Milyon TL’lik soruyu doğru cevaplayarak büyük ödülü kazandı. Toplamda 12 sorunun hepsine doğru cevap veren Arda Ayten Kim Milyoner Olmak İster tarihinde bir ilke imza attı. Sunucu Kenan İmirzalıoğlu, yarışmanın tek kazananı olan Arda Ayten’e sarılarak başarısını kutladı.

Kenan İmirzalıoğlu Arda Ayten
Kenan İmirzalıoğlu Arda Ayten

Bu tarihi anda sunuculuk görevini yapan Kenan İmirzalıoğlu, görevi devraldığı diğer sunuculardan farklı olarak ilk kez 1 Milyon TL ödül kazandıran sunucu olmayı başardı. Daha önce Kim Milyoner Olmak İster tarihi içerisinde 1 Milyon TL’lik ödül kazanabilen olmamıştı.

Kim Milyoner Olmak İster sunucusu Kenan İmirzalıoğlu sunuculuk koltuğuna geldiği 2019 yılından bu yana sunuculuk görevini başarıyla devam ettirmektedir. Sunuculuk yaptığı kısa sürede herkesin takdirini kazanan İmirzalıoğlu, tek büyük ödül kazandıran sunucu olmasıyla diğer Kim Milyoner Olmak İster sunucularından ayrılmaktadır.

Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları
Kim Milyoner Olmak İster Sunucuları

Kim Milyoner Olmak İster yarışması yayın hayatına başladığı 2000 yılından bu yana Dünya’nın ve Türkiye’nin en çok kazandıran bilgi yarışmasıdır. Seyircileri tarafından her hafta reyting listesinde kendine yer bulan program, bunu uzun yıllardır süren yayın hayatındaki çizgisini bozmamasına borçlu. 2011 yılından beri ATV ekranlarında sevenleriyle buluşan Kim Milyoner Olmak İster programı, yarışmacılarını bilgileriyle sınarken aynı zamanda hayallerine uzanan kapıdaki maddi engeli kaldırmalarına da yardımcı oluyor.

Uzun yıllardır yayın hayatına devam etmesinden kaynaklı olarak birçok yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında yarıştı ve ödüller kazandı. Ayrıca yayın hayatına devam edecek ve ödüller kazandıracak gibi görünüyor. Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında çok sayıda yarışmacı yarıştığı için yarışma içerisinde yaşanan duygusal ve unutulmaz anlar da olmazsa olmazlardan oluyor.

Yarışmacıların üzüntülü, sevinçli, heyecanlarına yenik düştükleri, duygusal ve komik anları da Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının en güzel taraflarındandır. Birçok yarışmacının yarışması, her bölümde farklı bir anı meydana getiriyor. Bu da Kim Milyoner Olmak İster yarışmasını diğer bilgi yarışmalarından ve tüm yarışmalardan ayrı kılıyor. Sizler için hazırladığımız Kim Milyoner Olmak İster unutulmaz anlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Bird Trap

Bird Trap

20 Ağustos 2022, Yorum yok Bird Trap