1 ŞUBAT 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

Aslen Bursalı olan ve sekiz yıldır İstanbul’da yaşayan 33 yaşındaki Gamze Öztürk, Uludağ Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlayan Gamze Hanım, dört yıllık evli ve kendisini masalcı, yazar, anlatıcı ve öğretmen olarak tanımlıyor.

Yarışmaya Sakarya’dan katılan 28 yaşındaki Abdül Hamit Berber, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Çiftçilik ve fındık üreticiliği yapan Abdül Hamit Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla düğün masraflarını karşılamak istediğini söylüyor.

Evli ve iki çocuk annesi olan 51 yaşındaki Tülin Acar, aslen İskenderunlu ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Hacettepe Üniversitesi Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Bölümü mezunu olan Tülin Hanım, şu anda bir fizik tedavi hastanesinde laborant olarak çalışıyor. Yarışmadaki ilk hedefi 7.500 TL olan Tülin Hanım, ödül kazanırsa bu parayı oğlunun eğitim hayatı için kullanacağını söylüyor.

Aslen Hataylı, doğma büyüme Bodrumlu olan 25 yaşındaki Aynur Ercil, eğitim hayatı sebebiyle yarışmaya Ankara’dan katılıyor. Karabük Üniversitesi Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Bölümü mezunu ve şu anda Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Aynur Hanım, özel bir kurumda İngilizce öğretmeni olarak çalışıyor.

 

Aslen Zonguldaklı olan ve yarışmaya Ankara’dan katılan 31 yaşındaki Emre Korkmaz, Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm Fakültesinden mezun ve şu anda devlet memuru olarak çalışma hayatına devam ediyor. 2017 yılında eşinin böbreğini vermesiyle böbrek nakli ameliyatı olan Emre Bey, ameliyattan sonra hayatı dolu dolu yaşadığını, bu zamana kadar biyolojik ailesini hiç görmediğini ve kendisini evlat edinen ailesiyle çok mutlu bir hayat sürdüğünü belirtiyor.

Aslen Elazığlı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 20 yaşındaki Eda Eray, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümünü 2. sınıfta bırakmış ve tekrar sınava hazırlanarak Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünü kazanmış. Eda Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı eğitim hayatı için kullanmayı planlıyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

CEVABI = C )

60.000 TL değerindeki 9. soru:

CEVABI = A )

125.000 TL değerindeki 10. soru:

CEVABI = D )

Oğlunun başvurusu üzerine yarışmaya katıldığını belirten 58 yaşındaki Nurettin Küçükmotor, aslen Erzurumlu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Nurettin Bey, İstanbul’da oyunculuk ve tiyatro eğitimi veren bir akademinin sahibi.

Arkadaşlarının ısrarı üzerine yarışmaya katılan 23 yaşındaki Murat Deniz, Florida Lynn Üniversitesi Spor İşletmesi Bölümünden mezun. Şu anda özel sektörde proje sorumlusu olarak çalışan Murat Bey, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla hayvan barınağı açmak istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

CEVABI = B )

Aslen Konyalı olan ve yarışmaya Ankara’dan katılan 23 yaşındaki Betül Yıldız, Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Hayalindeki mesleğin mimarlık olduğunu belirten Betül Hanım, yarışmada 60.000 TL kazanmayı hedefliyor ve hedefine ulaşması durumunda bu parayla bir vakıf üniversitesinde mimarlık bölümünde okumak istediğini söylüyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 39 yaşındaki Bora Pakyürek, Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Bölümünde tamamlayan Bora Bey, şu anda özel bir şirkette kıdemli analist olarak çalışıyor.


Bir cevap yazın