17 ŞUBAT 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği son sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Halenur Taşçıoğlu, bir kafede baristalık yapıyor ve aynı zamanda özel İngilizce dersleri veriyor. Halenur Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla babasına üç kere yemek ısmarlamak, ihtiyacı olan küçük çocuklara mont almak ve yurt dışında staj yapmak istediğini söylüyor.

1976 Kars doğumlu olan ve yarışmaya Kocaeli’den katılan Ufuk Koçak, evli ve 14 yaşında bir çocuk babası. 1999 Gölcük Depreminde annesi, teyzesi ve kuzenini kaybeden Ufuk Bey’in kendisi de 3 gün enkaz altında kalmış. Kangren olduğu için 2 bacağını da kaybeden ve şu anda protez bacak kullanan Ufuk Bey, dünya engelli serbest dalış rekorunu kırdığını ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk engelli dalış eğitmeni olduğunu belirtiyor. Kitap yazarlığı, motivasyon konuşmaları ve yaşam koçluğu da yapan ve vaktinin büyük kısmını sosyal sorumluluk projeleri için kullanan Ufuk Bey, yarışmada 1.000.000 TL kazanmayı ve bu parayla sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmek istediğini söylüyor.

Oğlunun başvurusu üzerine yarışmaya katılan 68 yaşındaki Şebnem Sabanlar, Bursa Kız Öğretmen Lisesi mezunu. 42 yıllık evli olan, 3 çocuk annesi Şebnem Hanım, sekiz yıl öğretmen olarak çalıştıktan sonra çocuklarına bakmak için iş hayatını bırakmış. Şebnem Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla eşine bir sürpriz yapmak istediğini söylüyor.

Yedi sene Danimarka’da yaşayan, 32 yaşındaki evli ve bir çocuk annesi Eftun Altın, geçtiğimiz sene Nisan ayında Türkiye’ye geri dönüş yapmış. Yarışmaya İzmir’den katılan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü mezunu olan ve yüksek lisansını Uppsala Üniversitesi Rüzgâr Enerjisi Proje Yöneticiliği Bölümünde tamamlayan Eftun Hanım, yarışmada ödül kazanırsa ikinci el eşyalarla ilgili olan girişimcilik planını gerçekleştirmek istediğini söylüyor.

Aslen Rizeli olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 22 yaşındaki Ali Utku Topal, Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Teknikerliği Bölümü mezunu. Şu anda dikey geçiş sınavına hazırlanan, boş zamanlarında müzikle ilgilenen ve albüm çıkarmak için hazırlıklar yapan Utku Bey, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla müzik ekipmanları almak istediğini söylüyor.

Aslen Mardinli olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 27 yaşındaki Merve Dağlı, İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi. Altı aylık spikerlik deneyimi olan, son altı senedir yazarlık yapan ve 3 kitabı olan Merve Hanım, şu anda okul gazetesinde çalışma hayatına devam ediyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 19 yaşındaki Zeynep Çağrı, Özyeğin Üniversitesi İşletme Bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi. Zeynep Hanım, bir arkadaşının yarıştığını gördükten sonra yarışmaya başvurmaya karar vermiş.


Bir cevap yazın