18 Ocak 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

Yarışmaya Aksaray’dan katılan 31 yaşındaki Alp Timuçin Koçak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Aksaray Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Alp Bey, bir otomotiv firmasında tasarım mühendisi olarak çalışıyor. İzmir doğumlu olan ve yarışmaya Şanlıurfa’dan katılan 21 yaşındaki Fehime Şelale, 18 yaşına kadar çocuk esirgeme kurumunda yaşamış ve şu anda kamuda devlet […]

Yarışmaya Aksaray’dan katılan 31 yaşındaki Alp Timuçin Koçak, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Aksaray Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamlayan Alp Bey, bir otomotiv firmasında tasarım mühendisi olarak çalışıyor.

İzmir doğumlu olan ve yarışmaya Şanlıurfa’dan katılan 21 yaşındaki Fehime Şelale, 18 yaşına kadar çocuk esirgeme kurumunda yaşamış ve şu anda kamuda devlet memuru olarak çalışıyor. Beş ay önce evlenmiş olan Fehime Hanım, yarışmada 15.000 TL kazanıp evlenirken yapılan borçları ödemek istediğini söylüyor.

Doğma büyüme İzmirli olan 26 yaşındaki Nesli Alagil, İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü mezunu. Okuduğu bölümde çalışma hayatına devam etmeyen, yoga eğitmenliği yapan ve piyano dersleri veren Nesli Hanım, yarışmada 8. soruya kadar gelebilmeyi hedefliyor.

Aslen Ispartalı olan ve yarışmaya eğitim hayatı sebebiyle Antalya’dan katılan 22 yaşındaki Selin Akbaş, Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik Bölümü son sınıf öğrencisi. Kamera önü oyunculuk eğitimi alan Selin Hanım, ileride oyuncu olmak istediğini, yarışmada ise en az 8. soruya kadar gelmek istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Evli ve iki çocuk babası olan, özel bir şirkette hukuk müşaviri olarak çalışan 39 yaşındaki Ertuğrul Bayramoğulları, aslen Hataylı ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde doktorasını tamamlayan Ertuğrul Bey, yarışmada ikinci baraj sorusunu geçebilmeyi hedefliyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

1987 Kocaeli doğumlu olan Esra Barış, Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu. Bir dönem gazetecilik yapmış ve spikerlik eğitimi de almış olan Esra Hanım, şu anda Kocaeli Üniversitesi Felsefe Bölümünde eğitim hayatına devam ediyor.

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Aslen Ağrılı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 35 yaşındaki Serkan Ayvaz, Bahçeşehir Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Amerika’da Kent State Üniversitesinde tamamlayan Serkan Bey, bir vakıf üniversitesinde akademisyen olarak çalışıyor.

Aslen Ankaralı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 33 yaşındaki Sevda Ceren Özgür, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Yüksek lisansını The City University of New York’ta tamamlayan Ceren Hanım, şu anda kurumsal iletişim uzmanı olarak çalışıyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 34 yaşındaki Ali Demir Fırat Kurtoğlu, Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Yüksek lisansını The University of Liverpool’da Siyaset Bilimi üzerine yapan Fırat Bey, şu anda e-ticaret işiyle uğraşıyor. İskoçya’dan lortluk ve leydilik unvanları satan Fırat Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayla yatırım yapmak istediğini belirtiyor.

18 yaşında olan ve yarışmaya Ankara’dan katılan İlayda Koçak, üniversite sınavında 706. olarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış. İlayda Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayı eğitim hayatı için kullanacağını ve ileride akademisyen olmak istediğini söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Bird Trap

Bird Trap

20 Ağustos 2022, Yorum yok Bird Trap