20 Ocak 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

20 Ocak 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

  Yarışmaya Kayseri’den katılan 23 yaşındaki Tuğba Eraslan, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden yeni mezun olmuş. Şu anda özel bir klinikte diş hekimi olarak çalışan Tuğba Hanım, ileride çocuk diş hekimi olarak çalışma hayatına devam etmek istiyor.     1976 İstanbul doğumlu olan Tarık Volkan Cengen, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Yirmi yıldır bir […]

 

Yarışmaya Kayseri’den katılan 23 yaşındaki Tuğba Eraslan, Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden yeni mezun olmuş. Şu anda özel bir klinikte diş hekimi olarak çalışan Tuğba Hanım, ileride çocuk diş hekimi olarak çalışma hayatına devam etmek istiyor.

 

 

1976 İstanbul doğumlu olan Tarık Volkan Cengen, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Yirmi yıldır bir otomotiv firmasında iş geliştirme uzmanı olarak çalışan Volkan Bey, yarışmaya ailesinin isteği üzerine katılıyor.Evli ve iki çocuk annesi olan 34 yaşındaki Gizem Saatçi, aslen Rizeli ve yarışmaya Muğla’dan katılıyor. Namık Kemal Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Bölümünden mezun olan Gizem Hanım, on iki sene Kanada’da yaşamış ve orada Saint-Laurent College Hemşirelik Bölümünden ve Herzing College Paralegal Kâtiplik Bölümünden mezun olmuş. Daha sonra London Me Quade müzik akademisinde de eğitim alan Gizem Hanım, Türkiye’deki tek kadın bas gitarist vokal olduğunu, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla Anadolu kaplanları için vakıf kurmak istediğini söylüyor.

 

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 30 yaşındaki Alen Ege Erboğa, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini annesinin rahatsızlığı sebebiyle, annesine bakabilmek için bırakmış. Şu anda Boğaziçi Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi olan Alen Bey, aynı zamanda bir “start up” firmasında çalışıyor. Alen Bey, annesinin tedavi sürecinde yapmış olduğu borçları ödedikten sonra tıp okumaya geri dönmek istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Bir çocuk annesi, 45 yaşındaki Selin Acundaş, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Hollanda Leiden Üniversitesi Avrupa Birliği Kamu Yönetimi Bölümünde tamamlayan ve uluslararası bir şirkette iş geliştirme direktörü olarak çalışan Selin Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayı oğlunun eğitim hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.

65 yaşında, evli ve iki çocuk babası olan Telimak Kuzel, aslen Kayserili ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Şişli Lisesi mezunu olan ve askerliğini yaptıktan sonra Fransa’ya giden Telimak Bey, Fransa’da uçak teknisyeni olarak emekli olduktan sonra Türkiye’ye geri dönmüş.

 

Aslen Kastamonulu olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 19 yaşındaki Kübra Kazan, Bilgi Üniversitesi Ameliyathane Hizmetleri Bölümü öğrencisi. Hobilerinin arasında insanları gıcık etmek olduğunu söyleyen Kübra Hanım, yarışmada sonuna kadar gitmek istediğini söylüyor.

 

Eskişehir doğumlu olan ve yarışmaya İzmir’den katılan 57 yaşındaki Feza Özdönmez, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Reading Üniversitesinde tamamlayan, Londra’da gözlük toptancılığı yapan ve İngiltere’deki “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasına başvurmuş olan Feza Bey, yarışma fırsatı elde edemediğini söylüyor.

 

60.000 TL değerindeki 9. soru:

30.000 TL değerindeki 8. soru:

22 yaşında olan ve yarışmaya Ankara’dan katılan Berfin Şahin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi ve aynı zamanda özel bir firmanın pazarlama bölümünde çalışıyor. Şubat ayında Erasmus programıyla İspanya’ya gidecek olan Berfin Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayla dünyayı gezmek istediğini söylüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM