27 Ocak 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

 

Doğma büyüme İstanbullu ve üç buçuk aylık evli olan Hüseyin Nehir Akıncı, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu. Hüseyin Bey, şu anda depo sorumlusu olarak çalışıyor.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan 29 yaşındaki Fatıma Gülper Özdemir, aslen Konyalı ve yarışmaya iş hayatı sebebiyle Isparta’dan katılıyor. Süleyman Demirel Üniversitesinde avukat olarak çalışan Fatıma Hanım, yarışmaya para kazanmak için gelmediğini, güzel bir anı olması adına katıldığını söylüyor.

Yarışmaya Ankara’dan katılan 19 yaşındaki Sena Nur Kaya, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi. İleride nöroloji alanında uzmanlaşmak isteyen Sena Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayı kariyer hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.

 

Evli ve iki çocuk babası olan 46 yaşındaki Mustafa Şentürk, aslen Trabzonlu ve yarışmaya Bursa’dan katılıyor. On beş sene baba mesleği olan soba üretimi işiyle uğraşan Mustafa Bey, şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi. İki sene önce Bursa’ya taşınan ve köy hayatı yaşamak isteyen Mustafa Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda, bu parayla üniversite kampüsüne teknoloji garajı kurmak istediğini söylüyor.

 

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Cevabı ; C

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Cevabı ; C

125.000 TL değerindeki 10. soru:

Cevabı ; A

22 yaşında olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Aysu Koçali, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Kars’ta tamamlamış. Balıkesir Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü mezunu olan, hayatının hep çalışmak ve çabalamakla geçtiğini ve eğitim hayatı boyunca bir yandan da çalıştığını söyleyen ve şu anda Türkçe öğretmeni olan Aysu Hanım, çalışarak her şeyin değişeceğine inandığını söylüyor. Aysu Hanım, yarışmadaki hedefinin ilk iki soruda elenmemek olduğunu belirtiyor

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Cevabı ; B

Aslen Düzceli olan ve yarışmaya Muğla Bodrum’dan katılan 25 yaşındaki Muhammet Kankal, Bodrum’da çobanlık yapıyor ve çiftlikteki bütün hayvanlarla ilgilendiğini belirtiyor. Açık öğretim lisesinden mezun olan Muhammet Bey, yarışmada 125.000 TL kazanıp üniversitede veterinerlik bölümü okumak istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Cevabı ; C

 

Aslen Zonguldaklı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 19 yaşındaki Ahmethan Özcan, Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümünde hazırlık sınıfı öğrencisi. Gelecekte eğitimine Mekatronik Mühendisliği Bölümünde devam etmek isteyen Ahmethan Bey, yarışmada en az 15.000 TL kazanmayı hedefliyor.

 


Bir cevap yazın