28 Aralık Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacıları,Soruları

28 Aralık Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacıları,Soruları

Yarışmaya İstanbul’dan katılan ve aslen Manisalı olan 28 yaşındaki Ecemnur Tansoy, Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Dizi ve filmlerde cast direktörü olarak çalışan Ecemnur Hanım, yarışmada ikinci baraj sorusunu geçebilmeyi hedefliyor. 73 yaşında, evli ve dört çocuk babası olan Muharrem Zorlu, yarışmaya Amasya Kayacık köyünden katılıyor. Amasya’da çiftçilikle ve arıcılıkla uğraşan Muharrem Bey, […]

Yarışmaya İstanbul’dan katılan ve aslen Manisalı olan 28 yaşındaki Ecemnur Tansoy, Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Dizi ve filmlerde cast direktörü olarak çalışan Ecemnur Hanım, yarışmada ikinci baraj sorusunu geçebilmeyi hedefliyor.

73 yaşında, evli ve dört çocuk babası olan Muharrem Zorlu, yarışmaya Amasya Kayacık köyünden katılıyor. Amasya’da çiftçilikle ve arıcılıkla uğraşan Muharrem Bey, yarışmaya çocuklarının başvurusu üzerine katıldığını söylüyor.

Aslen Eskişehirli olan ve yarışmaya eğitim hayatı sebebiyle İstanbul’dan katılan 23 yaşındaki Aylin Aktaş, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü son sınıf öğrencisi. Yarışmaya katılmanın çocukluk hayali olduğunu belirten Aylin Hanım, ödül kazanması durumunda bu parayla bacağı kesilmiş olan köpeğine protez yaptırmak istediğini söylüyor.

İllüzyonist, yazar ve tiyatro oyuncusu olan Sermet Erkin, 1957 Karamürsel doğumlu ve iki çocuk babası. İstanbul Üniversitesi Felsefe Tarihi bölümünden mezun olan Sermet Bey, ilkokuldan beri ilgi duyduğu illüzyon sanatına, Türkiye’nin en ünlü isimlerinden Zati Sungur’un sayesinde başladığını söylüyor. Halen gösterilerine devam etmekte olan Sermet Bey, yarışmaya kızının sürpriz başvurusu üzerine katıldığını belirtiyor.

Yarışmaya İstanbul’dan katılan 31 yaşındaki Dilara Sönmez, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu. Yüksek lisansını Hollanda’da Leiden Üniversitesi Avrupa Birliği Çalışmaları Bölümünde tamamlayan Dilara Hanım, geçtiğimiz sene de Yeditepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde doktora eğitimini tamamlamış. Şu anda özel bir üniversitede etkinlik sorumlusu olarak çalışan Dilara Hanım, yarışmada 10. soruya kadar gelebilmeyi hedefliyor.

Doğma büyüme Ankaralı olan 31 yaşındaki Übeyde Burak Çalık, Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Devlet memuru olarak çalışan Burak Bey, yarışmada 60.000 TL kazanmak istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı ; B ) Tetris

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı ; A ) Yeni delhi

Londra doğumlu, 54 yaşındaki Özlem Jenny Chavush, yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünde ve Cambridge Üniversitesi Dil ve Edebiyat Bölümünde tamamlamış ve otuz beş senedir öğretmenlik yapıyor. Yarışma heyecanını tatmak için başvuruda bulunduğunu söyleyen Jenny Hanım, ödül kazanırsa bu parayı iki çocuğunun eğitim hayatı için kullanacağını söylüyor.

1993 İstanbul doğumlu olan İsmail Can Karadağ, Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi. Çağrı merkezi üzerine bir firması olan ve hobi olarak seslendirme işiyle de uğraşan İsmail Bey, planlı yaşamayı sevmediğini ve yarışmada da bir hedefi olmadığını söylüyor.

Doğma büyüme Adanalı olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan 35 yaşındaki Esma Turgut, Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Aile şirketindeki çalışma hayatına ara vermiş olan Esma Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayı ailesinin kurduğu yardım vakfına bağışlamak istediğini söylüyor.

Aslen Balıkesirli olan ve yarışmaya eğitim hayatı sebebiyle İstanbul’dan katılan 19 yaşındaki Enes Emre Doğan, üniversite sınavında sayısal alanında 271. olarak İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış. Matematik alanında madalyaları olan Enes Bey, yarışmaya güzel bir hatıra olması için katıldığını söylüyor.

 

kim milyoner olmak ister basvuru sonuclari

kim milyoner olmak ister başvuru whatsapp

kim milyoner olmak ister başvuru sonucu ne zaman belli olur

kim milyoner olmak ister başvuru sorgulama sabah gazetesi

kim milyoner olmak ister basvuru takibi

kim milyoner olmak ister basvuru sorgula

kim milyoner olmak ister basvuru sorgulama

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM