29 ŞUBAT 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

Yarışmaya İstanbul’dan katılan ve aslen Lüleburgazlı olan Gizem Gider, İstanbul Teknik Üniversitesi Malzeme Mühendisliği Bölümü mezunu. Şu anda özel bir firmada kalite yöneticisi olarak çalışan Gizem Hanım, yarışmaya arkadaş grubunun ısrarı üzerine katılıyor. Gizem Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla sürdürülebilir evrensel insanlık kampüsü kurmak istediğini, avantajlı çocuklarla dezavantajlı çocukları bir araya getirmeyi planladığını söylüyor.

Haliç Üniversitesi Konservatuar Fakültesi Opera Bölümü mezunu olan Yunus Akbaş, aslen Ankaralı ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Okuldan arkadaşlarıyla birlikte kurdukları müzik grubunun solistliğini yapan ve bir oyunculuk atölyesinde oyunculuk eğitimi de alan Yunus Bey, yarışmada 15.000 TL değerindeki baraj sorusunu geçmeyi planlıyor.

Yarışmaya Ankara’dan katılan 51 yaşındaki Sevim Dönmez, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü mezunu. Uzun yıllar kurumsal firmalarda insan kaynakları yöneticisi olarak çalışan Sevim Hanım, emekli olduktan sonra kendi insan kaynakları firmasını kurmuş. Astroloji eğitimi de alan ve astrolojiyle yakından ilgilenen Sevim Hanım, yarışmaya keyif almak için katıldığını ve bir hedefi olmadığını söylüyor.

 

1987 İzmir doğumlu olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Tahsin Sevgel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Daha önce termik santral projelerinde çalışan, şu anda ise müzisyenlerin sahnede kullandığı kişiye özel bir kulaklık üreten Tahsin Bey, yarışmaya “WhatsApp” başvurusu üzerinden katılıyor.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan 24 yaşındaki Ceren Naz Ungan, yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Yurt dışında yüksek lisans eğitimi almak için başvuru sürecinde olan Ceren Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayı eğitim hayatı için kullanmayı planlıyor.

Evli ve 6 çocuk babası olan 53 yaşındaki Hanefi Görücü, aslen Muşlu ve 37 senedir İstanbul’da yaşıyor. Muş Esenlik ilkokulundan mezun, tel ve çit üzerine malzemeler üreten bir iş yeri sahibi olan Hanefi Bey, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayı çocukları için kullanmayı planlıyor

1986 doğumlu olan ve yarışmaya Ankara’dan katılan Merve Bengisu Çiftçioğlu, Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. On sene kurumsal hayatta çalıştıktan sonra geçen sene mayıs ayında işinden ayrılan Merve Hanım, biraz dinlenmek ve yaratıcı tarafını ortaya çıkartmak istemiş. Merve Hanım, yarışmada ödül kazanması durumunda bu parayla arsa satın almak istediğini söylüyor.

Yarışmaya Konya’dan katılan 23 yaşındaki Talha Güler, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden bu sene mezun olmuş. Talha Bey, şu anda stajyer avukat olarak çalışma hayatına devam ediyor.

Yarışmaya anneannesinin ısrarı üzerine katılan 20 yaşındaki Emine Sude Kepoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencisi. Sude Hanım, yarışmada ödül kazanırsa, bu parayı anneannesine hediye almak ve eğitim hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi olan 22 yaşındaki İlknur Erdoğan, aslen Ereğlili ve yarışmaya İzmir’den katılıyor. İlknur Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayla hukuk bürosu açmak istediğini söylüyor.


Bir cevap yazın