3 ŞUBAT 2020 Kim Milyoner Olmak İster Yarışmacı ve Yarışma Soruları

Aslen Şanlıurfalı olan 25 yaşındaki Kübra Sağlam, Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunu. Dört yıl tiyatro eğitimi de alan Kübra Hanım, şu anda iş aradığını ve tiyatro oyunculuğu yapmak istediğini söylüyor.

1968 Kars doğumlu olan ve yarışmaya İstanbul’dan katılan Şerif Aras, evli ve üç çocuk babası. Askerlik görevini yaptıktan sonra boya badana işlerinde çalışmaya başlayan Şerif Bey, daha sonra kendi dekorasyon firmasını kurmuş. Mâni yazmayı ve okumayı çok sevdiğini söyleyen Şerif Bey, yarışmaya yeğeninin başvurusu üzerine katılıyor.

Yarışmaya Edirne’de düzenlenen mülakatlardan seçilerek katılan 19 yaşındaki Bilge Ayça Aycı, Edirne Süleyman Demirel Fen Lisesi mezunu. Üniversite sınavında tıp fakültesini kazanamadığı için bu sene tekrar sınavlara hazırlanan Ayça Hanım, yarışmada ödül kazanırsa bu parayı eğitim hayatı için kullanacağını söylüyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü mezunu olan 28 yaşındaki Mehmet Emin Yazgı, aslen Mardinli ve yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. 1999 Gölcük depreminde tüm ailesini kaybeden Emin Bey, kendisinin de enkaz altından aradan dört gün geçtikten sonra çıkartıldığını belirtiyor. Şu anda özel bir firmada iş analisti olarak çalışan Emin Bey, yarışmaya güzel anılar biriktirmek için katıldığını söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru

Sorunun Cevabı ; C

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı ; A

Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan 25 yaşındaki İremsare Tosun, Akhisar’da kendi mimarlık ofisinde çalışıyor. İremsare Hanım, yarışmaya annesinin isteği üzerine başvurup katıldığını söylüyor.

Yarışmaya Bursa Karacabey’den katılan 23 yaşındaki Sena Çivici, İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu. Şu anda bir köy okulunda öğretmenlik yapan Sena Hanım, her yaş grubundan öğrencileri olduğunu ve okulda öğrencilerine akıllı tahtada “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışması oynattığını belirtiyor. Sena Hanım, yarışmaya katılmasının bile kendisi için büyük bir başarı olduğunu söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı ; A

60.000 TL değerindeki 9. soru

Sorunun Cevabı ; D

Yarışmaya Ankara’dan katılan 18 yaşındaki Mehmet Atakan Arslan, üniversite sınavında 75’inci olarak kazandığı Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü tam burslu olarak okuyor. Sosyal medyada öğrenciler için sınavlara hazırlık videoları çeken Atakan Bey, yarışmada hedefinin net olmadığını, ödül kazanması durumunda bu parayla yurt dışında eğitim almak istediğini söylüyor.

30.000 TL değerindeki 8. soru:

Sorunun Cevabı ; B

60.000 TL değerindeki 9. soru:

Sorunun Cevabı ; C

Yarışmaya Rize Pazar’dan katılan 22 yaşındaki Melis Eyüpreisoğlu, Selçuk Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu. Kendi kliniğinin hem kurucusu hem de diyetisyeni olarak çalışan Melis Hanım, ödül kazanması durumunda, bu parayı iş hayatı için kullanmak istediğini söylüyor.

 


Bir cevap yazın