Kim Milyoner Olmak İster Başvuru 2020

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru 2020

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru 1. Kim Milyoner Olmak İster Hakkında  Sevilen data yarışması Kim Milyoner Olmak İster her hafta binlerce Türk Lirası kazandırmaya devam ediyor. Haftanın 1 günü Cumartesi saat 20:00’da Atv ekranlarında gösterilen informasyon yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışması sizin de hayallerinizi süsleyen miktarda parayı kolay bir halde kazanmanız için bir büyük […]

Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

1. Kim Milyoner Olmak İster Hakkında

 Sevilen data yarışması Kim Milyoner Olmak İster her hafta binlerce Türk Lirası kazandırmaya devam ediyor. Haftanın 1 günü Cumartesi saat 20:00’da Atv ekranlarında gösterilen informasyon yarışması Kim Milyoner Olmak İster yarışması sizin de hayallerinizi süsleyen miktarda parayı kolay bir halde kazanmanız için bir büyük bir şans.

2. Dünyada ve Türkiye’de

 Birden çok gelişmiş ülkelerde Who Wants to Be A Millionaire?( Kim Milyoner Olmak İster? ) adıyla yayınlıyor. Gösterim hayatına “Cash Mountain” adıyla başlamıştır. Dünyaca ünlü genel kültür data yarışması programıdır. Türkiye’de ilk başlarda önce Show TV onun peşinden Kanal D′de olan Kenan Işık sunumuyla Kim Beş Yüz Milyar İster? Adı ile başlamış Türk Lirası’ndan altı tane sıfır atılmasından sonrasında Show TV′de Kim Beş Yüz Bin İster? Adını almış ve sunuculuğunu Kenan Işık yapmıştır. Daha sonrasında sunuculuğunu Haluk Bilginer yapmıştır.

 Onun arkasından Star TV′de Kenan Işık sunumuyla Kim 1 Milyon İster? Adıyla almıştır. Daha sonrasında Atv′de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? Adıyla başlamış ve sunuculuğunu tekrar Kenan Işık oluşturmaya başlamıştır. Sonra da sırayla Selçuk Yöntem, Murat Yıldırım ve son olarak Kenan İmirzalıoğlu sunuculuğa devam etmektedir.

3. Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Şartları

 Kim Milyoner Olmak İster müracaat formu yarışmayı izleyen kişiler tarafından aratılıyor. Vatandaşlar ‘Kim Milyoner Olmak İster başvuru iyi mi yapılır?’ sorusunun cevabını merak ediyor. Atv’ ekranlarında gösterilen yarışmanın sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu üstleniyor.

 Kim Milyoner Olmak İster program başvuruları: Atv.Com.Tr adresinin üstünden basit bir şekilde yapılır. Başvuru yapanlar arasında uygun olanlar en çok bir yıl içerisinde, formda yer alan telefon numaraları üstünden ön mülakatına çağrılır.

Ön mülakattan sonrasında da bir bekleme süresi bulunuyor. Bu bekleme süresi içinde ikinci kere mülakata çağrılıyorsunuz. Buradan da pozitif yönde sonuç alındığı takdirde yarışmacı olarak sıraya alınıyorsunuz. Sıradaki yarışmacıların sayısına nazaran size bildirilen gün ve saatte ATV’nin Zincirlukuyu’daki stüdyolarına davet edileceksiniz.

 Başvuruda istenen hususlar:

 •  Boyutu en çok 2 Mb olan yeni çekilmiş bir tane fotoğraf,Tc kimlik no?
 •  Ad soyad, doğum yılı,cinsiyet, doğduğunuz şehir, yaşamış olduğunuz şehir, ailenizin yaşadığı şehir?
 • Aslen nerelisiniz?
 • Ev, iş ve cep telefonunuz?
 • Son olarak mezun olunan okul ve bölüm, şu an okuduğunuz okul?
 •  E-posta adresiniz?
 • Mesleğiniz, annenizin mesleği, babanızın mesleği?
 • Yaşamış olduğunuz ve devam etmekte olan bir sağlık sorununuz var mı?
 • Medeni durumunuz nedir, çocuğunuz var mı?
 •  Hobiniz, en sevdiğiniz üç kitap, en çok hoşunuza giden üç film, okuduğunuz gazeteler, dinleyebildiğiniz müzik çeşitleri nedir?
 • Özel bir kabiliyetiniz var mı?
 • Yurt dışında nereleri gördünüz?
 • Daha önce Kim Milyoner Olmak İster’de mülakat görüşüne gittiniz mi?
 • Daha önce bir yarışma programına katıldınız mı?
 • Programda hedeflediğiniz para ödülü ne kadar?
 •  Hedeflediğiniz para ödülünü kazanırsanız ne yapacaksınız?
 •  Kendinizi nasıl tanımlarsınız?
 •  1 milyon tl tutarda olan soruyu soracak olsaydınız nasıl soru sorardınız?

şeklinde soru sorulur.

4. Kim Milyoner Olmak İster Yarışma Kuralları

 Kim Milyoner Olmak İster programı toplam 12 sorulardan oluşur. 2 tane baraj soruları vardır. İlk baraj sorusu 2. Soruda 1.000 Türk Lirası diğeri ise 7. Soruda 15.000 Türk Lirası’dır. Örnek vermek gerekirse 11. Soruda yanlış yaparsanız eğer kazanmış olduğunuz miktar 15.000 Türk Lirası olacaktır.

Yarışmada 4 tane joker hakkına sahipsiniz. Joker haklarınızdan 3 tanesini arzu ettiğiniz soruda kullanabilirsiniz ama çift cevap hakkı sorunuzu bir tek 7. Sorudan sonrasında kullanabilirsiniz. Yarışmada 1 adet sesli sual vardır. Bu soruda size dinletilen müziğin kime ilişkin bulunduğunu söylemeniz gerekmektedir.

 5.Kim Milyoner Olmak İster Büyük Ödül 1.000.000 Türk Lirası

 Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasında size sorulacak olan 12 tane soruyu doğru cevaplanırsa büyük ödül olan 1.000.000 Türk Lirasını kazanacaksınız.

6. Kim Milyoner Olmak İster Joker Hakları

Telefon:

Yarışmacı başvuru formuna yazdığı 3 arkadaşından birini arayarak sual hakkında yardım isteyebilir. Konuşma sınırı 30 saniyedir.

 Yarı Yarıya (50:50):

Cevabı yanlış olan 2 şık elenir.

 Seyirciye Sorma:

 Seyircilere verilen el bilgisayarı sayesinde probleminin yanıt hakkında bir seçim yaparlar. Verilen cevaplar grafik olarak yansıtılır.

 Çift Cevap:

 Daha önceki sürümlerinden farklı olarak eklenen bu joker sayesinde soruya 2 kez cevap verilebilir; sadece jokeri kullanan yarışmacılar çekilemez ve sadece 7. Sorudan sonrasında kullanılır. Ek olarak çift cevabın kullanımı esnasında verilen ilk yanıt yanlış ise o cevap gri renk ile gösterilir.

7. Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Sonrası

 Bugüne kadar Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasına 2 Milyon yöresinde birey başvurmuş. Şimdi sizlere soru ve cevaplar ile izlenmesi ihtiyaç duyulan adımları göstereceğiz.

 Kimi zaman yorumlara açık, tartışmalı sorular çıkıyor. Sorular konusunda çok eleştiri geliyor mu?

 Tüm sorular kaynaklıdır. Tdk-ansiklopediler-makalelerden kaynak bulunmayan sual sorulmuyor.

 Yarışmaya gireli 1 yıl oldu parayı hâlâ alamadım sizce ne yapılmalı?

 ATV reklam departmanını aramanız gerekiyor, 9 ayı geçmiş olduğu anda arayın.

 Yazılı ve sözlü mülakat araları ne kadar?

 Sözlü mülakattan sonrasında seni çağıracaklarsa derhal çağırıyorlar esasen, çağırılmadıysan çağırılmayacaksın anlamına gelir.

 Verilen rakamlar olduğu gibi veriliyor mu? Yani dört gözle beklenen net ele geçen miktar ne kadar?

 Yüzde 10’a yakını vergi olarak kesiliyor.

 İkramiyeleri ne kadar sürede ödeniyor?

 3 ila 6 ay içinde değişiyor.

 8.Başvuru Yaptım Niçin Cevap Yok?

 Seçimlerinde çok başarılı olduklarını söylenmez çünkü müracaat formunda baktıkları bölgeleri çok iyi tahmin edebiliyorum oraları süsleyecek kadar da yetenekliyim fakat ilk başvurunun acemiliği ve önemli olmadığından dolayı düz bir müracaat formudur. İlginç olmuş bir yaşam hikayesi şov dünyasında prim yapar ana ölçek bu.

 Dikkat ettiyseniz bu yarışma hikayelere öyle çok abartılı vermiyor, acı sorular bile sorulmuyor. Selçuk Bey’le muhabbet edebilme durumu 15 binden sonrasında geliyor hatta. İlk başta ne iş yapıyorsunuz ne ediyorsunuz şeklinde kısa bir giriş oluyor. Tabii ki aslına bakarsak gönül istiyor ki her başvuran yarışabilsin ancak bir yere kadar da başvuruda yazdıklarınız önemli.

 2 insan sırf bu başvuruyu inceleyebilmek için çalışmaktadır. Daha sonra 1.5 milyona yaklaşmakta başvurular, tabii fazla başvuruyu seçilmeyecek durumlarda olabilen başvuruyu atarsak yarıya düşmektedir. 1 yıldan önce başvurana cevap verildiğinde olmaktadır. Dün başvuranların da arandığı olmaktadır.

9. Yarışma Genel Kültürden Çok Yaşam Tecrübesini Mi Ölçüyor?

 Kısmen evet. Sadece parlak zeka, çözümlenebilen ve çok okuyan, elinde olan bilgiyi yorumlayabilen insanlar daha ileriye gidiyor artık.

10. Kim Milyoner Olmak İster WhatsApp Başvurusu Nasıl Yapılır?

 Kim Milyoner Olmak İster yarışmaya internet üstünden online bir şekilde başvuru yapmayı istemezseniz; 0 553 043 43 43 numaralı whatsapptan yarışmaya rahat bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Müracatınızda kendinizi tanıtmalısınız. Bu yarışmaya neden katılmak istediğinizi söylemeniz gerekir.

Anahtar kelime: Kim Milyoner Olmak İster

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM