Kim milyoner olmak isterin Arda ayten’i ne oldu?

Kim milyoner olmak isterin Arda ayten’i ne oldu?

2o19 yılında katıldıgı kim milyoner olmak isterki de yarışan ve 1 milyon tl ödül kazanan arda ayten öldümü? kimmilyoner olmak istere katılan arda ayten kahramanmaraş merkez üstü depreme yakalandı.Arda Ayten depremden kurtuldu mu? Arda Ayten öldü mü? Arda Ayten kimdir, kaç yaşında? 10 ilimizde büyük hasara neden olan 2 büyük depremin ardından, çok sayıda bina […]

2o19 yılında katıldıgı kim milyoner olmak isterki de yarışan ve 1 milyon tl ödül kazanan arda ayten öldümü?

kimmilyoner olmak istere katılan arda ayten kahramanmaraş merkez üstü depreme yakalandı.Arda Ayten depremden kurtuldu mu? Arda Ayten öldü mü? Arda Ayten kimdir, kaç yaşında?

10 ilimizde büyük hasara neden olan 2 büyük depremin ardından, çok sayıda bina yerle bir olurken, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Deprem bölgesinde bulunan Arda Ayten yaşadıklarını sosyal medya hesabından dile getirdi. 2000 doğumlu Arda Ayten, 2019 yılında katıldığı Kim Milyoner Olmak İster programıyla adını tüm türkiye’ye duyurdu.

Kahramanmaraş’ta tıp eğitimi alan ve İskenderun’da yaşayan Ayten, sosyal medya hesabından deprem esnasında yaşadığı anları paylaştı. Arda Ayten kimdir? Ayten,Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenimini sürdürüyor. Arda, 2019 yılında katıldığı Milyoner’de 1 milyon TL’lik soruya da doğru cevap vererek büyük ödülün sahibi olmuştu.

Yaşadıklarını anlatan Ayten, “Gece 04.00 civarında annesinin çığlıklarını duydum. Gözümü açar açmaz üzerime devrilmekte olan dolabın kapaklarını fark ettim. Kendimi korumaya çalışarak dolaba direndim.

Annem kapının açıklığında bana seslenirken dolabın altına sıkışıp kalmışım. Komşularımızdan biri yetişti, dolabı kaldırdılar ve gövdemi altından çıkarabildik.” dedi. Evden dışarı çıkmayı başaran Arda Ayten, bölgelerin yardıma ihtiyacı olduğunu da vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM