Kimmilyoner olmak ister yapımcısı Meltem Kayalı ile röportaj

Bizim Puanımız

ATV ekranlarında reyting rekorları kıran yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? Birbirinden iddialı yarışmacıların kıyasıya rekabet edeceği Kim Milyoner Olmak İster?’ in yapımcısı Meltem Kayalı:

Bu yarışmaya 2000 yılından başladık. Artık bu iş bir televizyon klasiği olsun istiyoruz. Şu an 7-8 yaşında olan yarışmacılar 18 yaşına geldiklerinde bu yarışmaya katılırsa çok mutlu olurum. Başarımızın en önemli faktörü Kenan Işık’ın sunucumuz olması…Birbirinden ilginç ve donanımlı yarışmacıları da unutmamak gerek… Tabii sorular da televizyon izleyicisini ekrana bağlıyor. Sürekli bilgi içeren sorular sormak hoşumuza gitmiyor. İnsanları düşündürecek sorular da hazırlıyoruz. Bu yarışma için altı kişilik editöryal ekip yoğun şekilde çalışıyor. Başvurular en son baktığımda 1.5 milyonu geçmişti. Elemeler epey bir zaman alıyor. Yarışmaya en son başvuran ile ilk başvuranın şansı aynı. Kendinizle ilgili bilgi vermiyorsanız seçilme şansınız olmuyor. Kendinizi ifade ediş biçiminize göre görüşmeye çağırılıyorsunuz. Biz yarışmacıları seçmiyoruz, onlar kendilerini seçtiriyorlar. Yarışmaya katılmak için soru cevaplamaya gerek yok. ATV’nin internet sitesindeki formun doldurulması yeterli oluyor. Özellikleri beğenilen kişiler görüşmeye çağırılıyor. Doldurduğu formu beğendiklerimiz editörlerden önce benimle görüşüyor ve sınava tabii tutuluyorlar. Bu programın diğer ülkelerdeki versiyonlarında sınav yapılmıyor ama biz kimin ne kadar bildiğini yarışmadan önce görmek istiyoruz. Soruları hazırlayan geniş bir grubumuz var hepsi de profesyonel insanlar. Yüksek ödüllü soruları hazırlayanlarsa üniversite öğretim görevlileri ve öğrenciler… Ben hazırlanan soruların sayısını 100’ den 20’ ye indiriyorum. Sayılarını indirdiğimiz sorular kontrole gidiyor. Kontrol ettirdiğimiz soruları yarışmacılara soruyoruz. En büyük isteğim bu yıl bitmeden 1 milyonu vermek…inşallah yakında biri gelip son soruyu açtıracak ve bu ödülü alacak. Yarışmacı ne kadar çok soruya doğru cevap verirse bizim de izlenme payımız o kadar artıyor. O yüzden yarışmacı gelip ilk iki soruda gitmesin istiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ilginç bir olay yaşadık. Ön elemelerde 20 sorudan 10’una doğru cevap veren bir yarışmacı için stüdyoyu hazırlattım. Konfetiler hazırladık. Kutlama planları falan yaptık ama yarışmacı elendi. Yarışma bittikten sonra yarışmacıyı kulise alıyoruz. Eğer ödül aldıysa herkes onu ayakta alkışlıyor. Ödülünü ise dokuz ay sonra alıyor.’’ Şeklinde açıklamıştır. Kim milyoner olmak ister başvuru formu için atv.com.tr adresi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Başvuru yapan isimler arasından uygun bulunanlar en geç bir yıl içinde formda belirtilen telefon numarası üzerinden aranıyor ve ön mülakata çağırılıyor. Sonrasında bir bekleme süresi içine giriyorsunuz. Ön mülakattan da olumlu bir sonuç alırsanız yarışmacı olarak sıraya alınıyorsunuz.

Bu yazıyı derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Ortalama: 5]

“Kimmilyoner olmak ister yapımcısı Meltem Kayalı ile röportaj” üzerine 1 yorum.

  1. Ben uzun yıllar önce başvuruda bulundum ve bir türlü çağrılmadım,yarışmayı hep takip ediyorum bazen bir ay bazen bir kaç.hafta önce başvuruda bulunan yarışmaları görünce inanın aklıma acaba bir ayrımcılığamı maruz kalıyorum aklıma gelmiyor değil ama yine de öyle biri olmadığım için yok canım böyle bişey olmaz diyorum,ama kafamdaki soruyu tekrar soruyorum neden hiç çağrılmadım üzülüyorum umarim bu yorumumu okuyup izleyici düşüncesini anlarsınız yinede keyifle izleyip tüm kim milyoner olmak isteyen ekibine şükranlarımı sunar sayın kenan ışık beye allahtan şifalar dilerim.

Bir cevap yazın